„Folklorek” tańczy i śpiewa

Dziecięcy Zespół Pieśni i Tańca został założony jesienią ubiegłego roku w Miejskim Ośrodku Kultury w Boryszewie, liczy ok. 30 osób, grupa młodsza i starsza w wieku od lat 4 do 12.

Tańcem i piosenką nawiązują do polskiej tradycji ludowej.

Opiekunem i choreografem jest Katarzyna Proch – muzyk, nauczyciel, instrumentalista.

Pierwsze małe koncerty miały miejsce na scenie Ośrodka Kultury, w czasie tegorocznych Dni Sochaczewa. Folklorek zaprezentował się również w koncercie charytatywnym dla Michałka pt.: „Walczę dziś o Ciebie”.

20 czerwca dzieci uczestniczyły w pierwszych wyjazdowych warsztatach tanecznych w Karolinie prowadzonych przez tancerzy – instruktorów Zespołu Pieśni i Tańca ”Mazowsze”.

Folklorek tańczy i śpiewa w soboty od 11:00 w MOK Boryszew. Kolejny nabór do zespołu od września 2015 roku. Zapraszamy

26.06.2015