Lato w mieście. Wspomnienia z MOK Żeromskiego 8

Od trzech tygodni mamy długo wyczekiwane przez uczniów WAKACJE. Z tej okazji mnóstwo czasu wolnego i wiele okazji do zorganizowania aktywnego wypoczynku. Podobnie jak w latach poprzednich Miejski Ośrodek Kultury w Sochaczewie zaproponował dzieciom i młodzieży wiele atrakcji podczas „Lata w mieście 2015”. Tegoroczny program ośrodka kultury przy ul. Żeromskiego 8 realizowany był w terminie 06.07-17.07.2015 r. Nad 43-osobową grupą podopiecznych czuwała pani Dyrektor Halina Pędziejewska, wspaniała kadra instruktorska w składzie: Beata Oziemblewska (estrada), Barbara Jachimowicz (plastyka), Ewelina Rożnowska (taniec), Dawid Żakowski (teatr), Piotr Milczarek (muzyka), Ewelina Wójcicka, a także pozostali pracownicy MOK-u.

W tym roku skupiliśmy się na aktywnej formie wypoczynku, zwłaszcza, że pogoda nam ku temu sprzyjała. Na bogaty i barwny program akcji składały się m.in. wyjścia na basen „Orka”, wizyta w Komendzie Powiatowej Straży Pożarnej w Sochaczewie, w Komendzie Powiatowej Policji, w Muzeum Ziemi Sochaczewskiej. Odbywały się także zajęcia
w grupach na świeżym powietrzu w ogródku jordanowskim oraz na terenie placu zabaw Miejskiego Przedszkola nr 3. Warto także wspomnieć
o relaksie przy dobrym filmie w mini kinie, a w przerwach między zajęciami na dzieci czekał słodki poczęstunek.

Dużą niespodzianką organizacyjną była wizyta dzieci w pizzerii „Atmosfera”, gdzie każde z nich własnoręcznie zrobiło dla siebie  wspaniałą pizzę. Wizyta natomiast w sochaczewskim muzeum, możliwość obejrzenia bieżącej wystawy to niezwykle bogata lekcja historii,
a zwiedzanie samolotu i czołgu, to  wielka frajda dla dzieciaków.

Wielką radość sprawiały dzieciom wyjścia na basen „Orka”, który odwiedziliśmy trzykrotnie. Zabawa w małym basenie, zjazdy ze zjeżdżalni, rywalizacja w dużym basenie albo relaks w jakuzzi to atrakcje, z których dzieci chętnie korzystały.

Ponieważ „Akcja Lato” miała mieć charakter nie tylko rozrywkowy, wybraliśmy się z dziećmi do sochaczewskiej Straży Pożarnej i na Policję.
W poszczególnych miejscach zapoznaliśmy się z pracą strażaków
i wyposażeniem samochodu bojowego. Zaprezentowano próbny alarm pożarowy ze zjazdem strażaków na rurze strażackiej, przypomnieliśmy sobie telefony alarmowe i zasady zgłaszania pożaru i innych zdarzeń.
W Komendzie Powiatowej Policji natomiast dowiedzieliśmy się, jak wygląda praca policjanta, przypomnieliśmy sobie zasady bezpieczeństwa na wyjazdach nad wodę, na drodze. Każdy z uczestników mógł zrobić sobie zdjęcie na policyjnym motocyklu. Obie wizyty uświadomiły nas
o ważnych zasadach bezpieczeństwa, które z pewnością przydadzą się podczas dalszego wakacyjnego wypoczynku.

Tradycyjnie na koniec naszych półkolonii, ostatniego dnia, wybraliśmy się  na wycieczkę do stajni „U Kowala” w Nieborowie, gdzie przygotowany został dla nas niezwykle ciekawy program aktywnego spędzenia czasu. Zaczęliśmy od zwiedzania stajni, dowiedzieliśmy się jak należy pielęgnować konie, mogliśmy je karmić, czyścić. Wspaniałą atrakcją były jazdy konne w siodle oraz przejażdżki bryczką po Puszczy Bolimowskiej. Po tych atrakcjach, głodni i spragnieni, ucztowaliśmy przy ognisku, gdzie dobry humor  umilał nam spędzanie tego wspaniałego czasu.

Cieszymy się, że tegoroczna akcja „Lato w mieście” upłynęła pod znakiem tylu niespodzianek. Okazuje się, że w naszej placówce można spędzać czas i TWÓRCZO I ZABAWOWO, BO… W KOŃCU TO SĄ WAKACJE!. Na naukę przyjdzie czas. Już we wrześniu zapraszamy do udziału w zajęciach, sekcjach i kołach zainteresowań. A póki co, życzymy Wam dalej tak wspaniałego wypoczynku, jak przez ostatnie dwa tygodnie.

Serdecznie dziękujemy: władzom miasta za dofinansowanie naszych letnich spotkań -  Burmistrzowi miasta Sochaczew p. Piotrowi Osieckiemu oraz Radzie Miasta za otrzymane fundusze, pływalni „ORKA” w Sochaczewie, pani Dyrektor Miejskiego Przedszkola nr 3 za udostępnienie terenu placu zabaw, a także Komendzie Powiatowej Straży Pożarnej i Komendzie Powiatowej Policji, Muzeum Ziemi Sochaczewskie i Pola Bitwy nad Bzurą oraz właścicielom pizzerii „Atmosfera” za miłe nas przyjęcie.

MOK, ul. Żeromskiego 8

20.07.2015