120164 odwiedzin
Lato z Akademią Pana Kleksa

Opowieść o życiu i przygodach Adasia Niezgódki w niezwykłej szkole  należącej do równie niezwykłego pana Ambrożego Kleksa zaciekawiła uczestników Lata w mieście.  Pięćdziesięcioro dzieci spędziło dwa tygodnie na twórczych zabawach inspirowanych książką Jana Brzechwy. Miejscem magicznym okazał się być pałac w Nieborowie, spotkanie w Małej Akademii z Panem Kleksem, zdobywanie zaszczytnych piegów, rozwiązywanie ciekawych zagadek oraz zwiedzanie pięknych pałacowych sal, w których kręcone były sceny do filmu „Akademia pana Kleksa”. Świat uczniów akademii intryguje, ciekawi i wzbudza pozytywne wrażenia.

Koncertem pt.: „Witajcie w naszej bajce” oraz wspólnymi zabawami i finałowym ogniskiem grupa Mała Akademia zakończyła swoje wakacyjne zajęcia w baśniowych „Jezioranach”.

Dwa tygodnie spotkań zaowocowało bogatą wystawą prac plastycznych dzieci, a także przyjaźniom, talentami sportowymi , muzycznymi i tanecznymi.

Organizatorzy filia MOK Boryszew serdecznie dziękują za pomoc w organizacji spotkań Lato w mieście: Urzędowi Miasta, Miejskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji,  Miejskiej Bibliotece Publicznej oraz Drużynie harcerskiej „Koniczyna”, Druhnie Marcie Wrocławskiej, Piekarni – pana Rafała Boczkowskiego,  Państwu Kochanowskim - usługi autokarowe, a także Państwu Zborowskim za udostępnienie całego terenu agroturystycznego wraz z zorganizowaniem ogniska, rodzicom, opiekunom,  a w szczególności dzieciom uczestnikom naszych wakacyjnych spotkań.

Zapraszamy we wrześniu do Sochaczewskiego  Centrum Kultury  również w Boryszewie, będziemy czekać z nowymi propozycjami artystycznymi.

Jolanta Kawczyńska

28.07.2015