Warsztaty artystyczne Abstraktu

Zespół Abstrakt nie próżnuje i nawet w okresie wakacyjnym doskonali swoje umiejętności. 9 sierpnia tancerze tego zespołu przyjechali na obóz taneczny do Sielpi (woj. świętokrzyskie), gdzie przez 10 dni mieli możliwość brania udziału w zajęciach tanecznych oraz akrobatycznych.

Cudowna miejscowość, położona nad jeziorem w bardzo spokojnej okolicy, zewsząd otoczona lasem, a w niej piękny Ośrodek Wypoczynkowy ''Łucznik'', w którym przebywaliśmy. Pracownicy ośrodka już od samego wejścia przywitali nas bardzo ciepło i przez cały czas trwania obozu służyli pomocą.

Tancerze codziennie od razu po śniadaniu rozpoczynali swoje pierwsze zajęcia. Przygotowywali choreografie w technice tańca współczesnego, tworzyli układy pokazowe oraz uczyli się coraz trudniejszych akrobacji. Jak co roku udało się odkryć dotąd ukryte talenty. Abstraktowicze z ogromnym zaangażowaniem uczestniczyli w zajęciach. Powstało mnóstwo nowych prezentacji, które na pewno w niedalekiej przyszłości, będzie można oglądać na naszych pokazach.

Pomiędzy treningami nie brakowało oczywiście czasu na inne przyjemności. W tym roku dopisywała piękna pogoda, dlatego znalazło się również miejsce na plażowanie i kąpiele w jeziorze. Oprócz tego, młodzież mogła skorzystać z parku linowego, który jak zwykle okazał się być świetną rozrywką. Byliśmy również w Skarżysku-Kamiennej, gdzie mieliśmy okazję zobaczyć Sanktuarium Matki Boskiej Ostrobramskiej oraz Muzeum im. Orła Białego. Obejrzeliśmy również rezerwat przyrody nieożywionej tzw. ''Piekło pod Niekłaniem''. Tancerze mogli usłyszeć wiele cennych i ciekawych informacji oraz poznać i po prostu podziwiać okolice.

Wieczorami już na terenie ośrodka, wszystkie grupy codziennie wymyślały i organizowały jakieś zabawy, podczas których grupa świetnie się integrowała. Tradycyjnie odbyły się Wybory Miss i Mistera Abstraktu, chrzest, bieg patrolowy, było też wspólne śpiewanie na karaoke i quiz.

Zespół Abstrakt to przede wszystkim jedna wielka rodzina, którą tworzą cudowni ludzie z pasją. Między innymi właśnie podczas takich obozów tancerze mogą udowadniać, że wiedzą czego chcą i wiedzą, po co przyjechali.
Wszyscy wracają do domu bogatsi o nowe doświadczenia i oczywiście o kolejne, wspaniałe wspomnienia, które pozostają na długie lata.

Już dziś zapraszamy na nabór do zespołu dn. 12 września o godz. 9:00 w Sochaczewskim Centrum Kultury ul. Chopina 101 (Chodaków).Informacje pod nr tel 609-684-732

25.08.2015