Co robić po szkole?... Podpowiadamy!

Sochaczewskie Centrum Kultury przy ul. Żeromskiego 8, po dwumiesięcznej przerwie wakacyjnej, rozpoczyna nowy sezon kulturalny. Przygotowaliśmy szeroką ofertę zajęć artystycznych, którą kierujemy do dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Jest to interesująca propozycja na zagospodarowanie czasu wolnego dla mieszkańców Sochaczewa.

Po wakacyjnej przerwie grupa taneczna STEREO wznawia swoje zajęcia. Dzieci, które uczęszczały na zajęcia w poprzednim sezonie artystycznym zapraszamy na zajęcia według dotychczasowego harmonogramu, począwszy od 7 września.

Z reguły wakacyjna przerwa przynosi przetasowania w szeregach zespołu, dlatego tradycyjnie ogłaszamy nabór do grup! Gorąco zapraszamy energiczne dzieci od lat 5 oraz młodzież, których pasją jest taniec, do wstąpienia w szeregi grupy tanecznej STEREO, by tańcząc razem stworzyć coś fajnego :) Spotkania z kandydatami odbywać się będą przez cały wrzesień. Aby dowiedzieć się więcej, podajemy numer tel. do instruktor Eweliny Rożnowskiej – 606-965-917.

Na zajęcia plastyczne z instruktorem plastyki, artystą malarzem - Barbarą Jachimowicz zapraszamy od środy 2 września. Podczas tych spotkań dzieci od lat 9, młodzież oraz dorośli amatorzy jak również profesjonaliści mogą doskonalić swoje zdolności manualne, jakimi jest sztuka tworzenia indywidualnych dzieł malarstwa.  Na zajęcia w środy i soboty od godziny 14.00 zapraszamy dzieci w wieku szkolnym, natomiast dorosłych  w poniedziałki w godzinach od 13.00 do 19.00.

Teatr „MASKA” prowadzony przez Dawida Żakowskiego od początku września wznowił swoje zajęcia i już przygotowuje się do pierwszych występów, jednak wszystkie chętne, kreatywne osoby nadal mogą wstąpić do naszej grupy. Zapraszamy na spotkanie organizacyjne dla grupy początkującej dziecięco – młodzieżowej, które odbędzie się 19 września 2015 r. o godz. 10:00 w sali widowiskowej Sochaczewskiego Centrum Kultury.

Na zajęciach prowadzonych przez Dawida wykorzystywane są innowacyjne metody edukacji interaktywnej. Podczas zajęć uczestnicy są stopniowo angażowani i wprowadzani w tajniki tworzenia spektaklu. Ale nie tylko – uczestnictwo w zajęciach daje chętnym m.in. możliwość rozwijania swojej wyobraźni, uczenia się wyrażania własnej opinii,  zrozumienia zagadnień z zakresu teorii  i praktyki teatralnej.

Przyjdź i sprawdź się.

Chcesz poprawić swoją emisję głosu oraz pracować nad piosenkami wybranymi przez siebie?

Jeśli choć jedna odpowiedz brzmi tak, to znaczy, że te zajęcia są dla Ciebie!

Przyjdź na zajęcia do Studia Piosenki, które zostało utworzone w 2014 roku z myślą o dzieciach od 9 roku życia i młodzieży i tak naprawdę od samego początku cieszyło się dużym zainteresowaniem.

Podczas spotkań z Piotrem Milczarkiem uczestnicy mają możliwość uczyć się ruchu scenicznego, ćwiczyć swoje umiejętności wokalne, przygotowując własne aranżacje znanych i lubianych piosenek, co w dalszym etapie pozwoli uczestniczyć w różnego rodzaju konkursach piosenki, recytatorskich, czy w czasie imprez organizowanych zarówno przez naszą placówkę jak i na imprezach zewnętrznych.

Zapraszamy na zajęcia, które odbywać się będą w każdą środę w godzinach 12:30 – 17:00 począwszy już od dnia 2 września.

W naszym ośrodku dużą popularnością cieszą się zajęcia estrady dziecięcej „AniBeAniMe” oraz estrady dla dorosłych o śmiesznej nazwie „Niereformowalni i już…”, których instruktorem jest Beata Oziemblewska. Na tych zajęciach dzieci, młodzież oraz dorośli pracują nad rozwojem własnej osobowości, akceptacji i współpracy m.in. poprzez zabawy muzyczno-ruchowe, czy słowne, jednocześnie przy tym świetnie się bawiąc. Przygotowując przedstawienia, jak również krótkie scenki p. Beata korzysta z własnoręcznie napisanych scenariuszy, które w żartobliwy sposób przedstawiają codzienne życie.

Pierwsze zajęcia dla dotychczasowych uczestników, a także spotkanie organizacyjne dla nowych osób, chcących zacząć swoją przygodę z teatrem odbędą się w środę 9 września 2015 od godziny 18:00 w sali widowiskowej.

Zapraszamy wszystkich chętnych sochaczewian do skorzystania z ciekawych propozycji zajęć w Sochaczewskiego Centrum Kultury, przy ul. Żeromskiego 8.

26.08.2015