"Mały Konkurs Recytatorski" za nami

W dniu 9 kwietnia 2013 r. w Miejskim Ośrodku Kultury w Sochaczewie przy ul. Żeromskiego 8odbyły się eliminacje miejsko-gminne 33 Małego Konkursu Recytatorskiego, w którym wzięło udział 61 recytatorów z 20 placówek oświatowych z miasta i gminy.

Komisja w składzie:

• Dawid Żakowski – instruktor teatralny, aktor,
  • Beata Roznowska – polonistka z Zespołu Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Sochaczewie,
  • Anna Szklener – polonistka z Zespołu Szkół im. Jarosława Iwaszkiewicza w Sochaczewie,

postanowiła wytypować na eliminacje wojewódzkie „Warszawskiej Syrenki” następujących recytatorów:

I kategoria wiekowa kl. 0-III – Dawid Błaszczyk ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Sochaczewie,

II kategoria wiekowa kl. IV- VI – Natalia Sołdaczuk ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Sochaczewie,

III kategoria wiekowa gimnazja – Szymon Klata z Gimnazjum im. św. Franciszka z Asyżu w Teresinie.

Komisja przyznała również wyróżnienia dla następujących recytatorów:

• Miłosza Bartkowskiego (Szkoła Podstawowa nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi w Sochaczewie),
  • Jagody Kasza (Szkoła Podstawowa nr 7 w Sochaczewie),
  • Mikołaja Budnera (Szkoła Podstawowa w Kozłowie Biskupim),
  • Julii Komosy (Szkoła Podstawowa nr 3 w Sochaczewie),
  • Magdaleny Orzeszek (Szkoła Podstawowa w Kątach),
  • Karoliny Małkos (Gimnazjum nr 1 w Sochaczewie),
  • Joanny Gryc (Gimnazjum nr 2 w Sochaczewie),
  • Patrycji Łubińskiej (Gimnazjum Powiatowe im. Fryderyka Chopina w Sochaczewie).

Recytatorzy wybierali utwory takich autorów jak Jan Brzechwa, Julian Tuwim, Danuta Waniłow, Wisława Szymborska, Agnieszka Frączek czy Konstanty Ildefons Gałczyński.

Wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym serdecznie gratulujemy, pozostałym recytatorom dziękujemy za udział i zapraszamy wszystkich w przyszłym roku na kolejne eliminacje. Dziękujemy również wszystkim nauczycielom oraz opiekunom przygotowującym uczniów do konkursu. Pragniemy również serdecznie podziękować sponsorom: Panu Tadeuszowi Tomaszewskiemu z „Antykwariatu” w Sochaczewie za piękne nagrody książkowe, p. Danucie Ciura ze Sklepu Spożywczy w Sochaczewie z ul. Narutowicza, Państwu Zatorskim z Piekarni przy ul. Żeromskiego, oraz Hubertowi Ślażyńskiemu – Sklep „Prymus” w Sochaczewie przy ul. Narutowicza.

10.04.2013