przejdź do Sochaczew.pl
130305 odwiedzin
25-lecie Renaty PRZEMYK w Sochaczewie

RENATA PRZEMYK. Zadebiutowała pod koniec 1989 roku w zespole "Ya Hozna", który wydał płytę pod tym samym tytułem przynoszącą takie przeboje jak: "Babę zesłał Bóg" czy "Protest Dance". Po zawieszeniu działalności zespołu Renata rozpoczęła z powodzeniem solową karierę.

Systematycznie ukazywały się kolejne płyty: "Mało zdolna szansonistka" (1992), "Tylko kobieta" (1994), "Andergrant" (1996), "Hormon" (1999), "Blizna" (2001), "Balladyna" (2002) z muzyką do spektaklu w reżyserii Jana Machulskiego, a w 2003 roku ukazała się kompilacja największych przebojów artystki zatytułowana "The best of". Trzy lata później ukazuje się płyta "Unikat".

28 października 2005 r. w Teatrze Rozrywki w Chorzowie odbyła się premiera 14 piosenek autorstwa Renaty Przemyk i Anny Saranieckiej do spektaklu „Odjazd” w reżyserii Freda Apke. W 2009 roku piosenki ukazały się na płycie pod tym samym tytułem, która błyskawicznie zdobyła miano "złotej" a piosenka „Odjazd” zdobyła pierwsze miejsce na Liście Przebojów radiowej „Trójki”.

Renata  Przemyk  wielokrotnie  była nominowana  i nagradzana.  Jej twórczość  zyskała  pochlebne recenzje pośród publiczności, krytyki muzycznej i przemysłu  fonograficznego. Świadczą o tym nagrody przywiezione z festiwali, w których  brała udział:  główną  ze  Studenckiego  Festiwalu   w  Krakowie, opolską  Karolinkę, sopocką  bursztynową płytę. Występowała także na festiwalu w Jarocinie i na przeglądzie piosenki aktorskiej we Wrocławiu  i  Kolonii.  Koncertowała  również  za  granicą:  we Francji  (Normandia, Bretania, Paryż) i  w Nowym Yorku.

Współpracowała  z  wieloma artystami,  m.in.: Fiolka,  Habakuk,  Pidżama Porno,  Strachy Na Lachy, Plateau ( ich wspólny utwór „Nic nie pachnie tak jak Ty” przez pół roku utrzymywał się w ścisłej czołówce Listy Przebojów „Trójki”) czy z Kasią Nosowską - przebojowa „Kochana”.

W  plebiscycie  "Polityki"  i  "Wprost"  znalazła  się  w  setce  najwybitniejszych  artystów  minionego stulecia.

Trudno jednoznacznie określić twórczość muzyczną Renaty - ani rock, ani piosenka poetycka, ani alternatywa nie określają jej istoty, którą sama artystka nazywa wiecznym poszukiwaniem brzmień, wzruszeń i klimatów do niczego przedtem niepodobnych. Stąd pewnie każda kolejna płyta różni się diametralnie od poprzedniej, choć na każdej nieodmiennie pojawia się akordeon, instrument do którego ma ewidentną słabość, bez względu na mody.

Rok 2014, to 25-lecie działalności artystycznej gwiazdy polskiej estrady. Cieszymy się, że z tej okazji wystąpi ona z unikatowym programem PRZEMYK AKUSTIK TRIO na deskach Miejskiego Ośrodka Kultury w Sochaczewie filia Chodaków -MOK "CHOPINA 101" już 5 marca 2014 r., o godz. 20.00

Koncert  „PRZEMYK AKUSTIK TRIO” to kameralny projekt, w którego skład wchodzą oprócz wokalistki (czasem sięgającej po gitarę akustyczną, mini akordeon, głównie jednak po instrumenty perkusyjne) świetni instrumentaliści. Zobaczyć i usłyszeć możemy Błażeja Chochorowskiego grającego na fretlessie i gitarze akustycznej, na głównej gitarze akustycznej- Macieja Mąkę. Artyści sięgają po utwory znane odzierając je jednak z pierwotnych aranżacji. Także po te lubiane, lecz nieco zapomniane. Z czystej akustycznej formy promieniuje nowa energia i wzruszenie; dają się słyszeć subtelności, które wcześniej były jedynie dopełnieniem a teraz mile zaskakują jako walor główny. Koncert, choć bardziej nastrojowy od tych, które znamy z dużych sal czy plenerów, jest pełen zaskakujących zwrotów, energii, wirtuozerskich rozwiązań aranżacyjnych. Dzięki wysmakowanej oprawie aranżacyjnej wyjątkowo czytelny jest głos artystki oraz - co za tym idzie - przekaz wszystkich piosenek, które nabierają przez to zupełnie nowej wartości dla odbiorcy. Wszystkie te elementy układają się w harmonijną całość i sprawiają, że odbiór tego projektu jest wyjątkowo przejrzysty i spotyka się ze wspaniałą, niespotykaną, równie spontaniczną jak samo wykonanie, reakcją publiczności.

Zapraszamy... WARTO!

MOK filia Chodaków - MOK "CHOPINA 101"

5 marca 2014 rok, godz. 20.00

CENA: 45 ZŁ PRZEDSPRZEDAŻ, 60 ZŁ W DNIU KONCERTU

tel. 46 863 25 72, 507 501 227, 602 507 213

A A A
26.01.2014
godz.11:01
 
kontakt
imię i nazwisko
adres e-mail
wiadomość