przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
142330 odwiedzin
Konkurs na Najpiękniejszą Ozdobę Bożonarodzeniową za nami

Święta za pasem, tymczasem w piątek 13 grudnia br. wręczono nagrody uczestnikom konkursu na najpiękniejszą ozdobę bożonarodzeniową. Spotkanie odbyło się w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury przy ul. Żeromskiego 8, który tego dnia zgromadził na widowni dosyć liczną publiczność. Ale zacznijmy od początku...

W listopadzie ogłosiliśmy II edycję projektu „Tradycje i obyczaje świąteczne”, tym razem z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. I częścią projektu było ogłoszenie konkursu na najpiękniejszą ozdobę i stroik świąteczny. Do 4 grudnia czekaliśmy na zgłoszenia, których jak się okazało było 250. W konkursie udział wzięły dzieci z 23 placówek z terenu miasta i powiatu sochaczewskiego.

Prace konkursowe wykonane zostały z niezwykłą starannością oraz zaskakującą pomysłowością. Ozdoby zachwycają bogactwem surowców, z których zostały wykonane, gdyż wśród nich można znaleźć zarówno prace wykonane z makaronu, cekinów, papierków po cukierkach, szyszek, piórek czy słomek z napojów. Wszystkie prace są bardzo ładne, a ich wykonanie było z pewnością pracochłonne, jednakże zgodnie z regulaminem konkursu nie wszystkie prace mogły wygrać. Do oceny ozdób i stroików została powołana Komisja składająca się z instruktorów plastyki Miejskiego Ośrodka Kultury: Barbary Jachimowicz, Katarzyny Szadkowskiej i Moniki Sałacińskiej. Ostatecznie w dniu 6.12.2013 r. spośród wielu prac panie postanowiły przyznać 22 nagrody oraz 13 wyróżnień. Dodatkowo 4 nagrody postanowiła przyznać od siebie  również Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury - Halina Pędziejewska.

Uroczyste rozdanie nagród zwycięskim uczniom odbyło się w ostatni piątek 13 grudnia w sali widowiskowej naszej placówki. Aby mogło się to wszystko udać, prace przygotowawcze trwały już od poniedziałku. Dekoracja sceny, ekspozycja prac konkursowych, wykonanie dyplomów, zakupy nagród i podpisy fundatorów nagród na dyplomach,  pakowanie nagród to ciężka praca, ale jakże ważna w takim wydarzeniu. W tym tygodniu trwały również ostatnie poprawki w przedstawieniu przygotowywanym przez instruktor Beatę Oziemblewską „Mało brakowało”. Na piątek wszystko jednak było gotowe.

O godzinie 10.00 widownia zapełniła się uczestnikami, opiekunami oraz dziećmi i młodzieżą, którzy przyszli obejrzeć świąteczny program. Po powitaniu zebranej publiczności przez panią Dyrektor Halinę Pędziejewską, odbyła się krótka prelekcja przygotowana przez księdza Łukasza Warzyńskiego z parafii pw. św. Wawrzyńca w Sochaczewie, który w bardzo przystępny dla dzieci sposób opowiedział o najpopularniejszych zwyczajach i tradycjach na ziemi polskiej, związanych ze Świętami Bożego Narodzenia. Opowiedział min. skąd wziął się zwyczaj strojenia choinki jako bożonarodzeniowego drzewka. Co symbolizuje karp i dlaczego dzielimy się opłatkiem. Następnym punktem programu, oczywiście najbardziej wyczekiwanym było wręczenie nagród laureatom konkursu. Zgodnie z protokołem zostały rozdane dyplomy i nagrody fundowane przez Starostwo Powiatu Sochaczewskiego, Urząd Miejski oraz Urzędy Gmin: Sochaczewa, Teresina, Nowej Suchej, Iłowa oraz Brochowa. Ponad trzydziestka dzieci i młodzieży weszła na scenę, by odebrać nagrody z rąk naszych gości, którymi byli: Przemysław Gaik - Radny Powiatu Sochaczewskiego oraz Agata Kalińska - Dyrektor Centrum Kultury, Promocji, Sportu, Turystyki i Organizacji Pozarządowych (Ze względu na dużą ilość osób nagrodzonych i wyróżnionych nie jesteśmy w stanie wszystkich wymienić, dlatego też możecie Państwo zobaczyć (TU) protokół z obrad jury konkursu). Na twarzach laureatów widać było promienne uśmiechy oraz dumę z tak wyjątkowego osiągnięcia. W tym czasie do występu przygotowywała się już estrada dziecięca „AniBeAniMe” Beaty Oziemblewskiej. Gdy scena była już wolna, aktorzy wstąpili na deski, by przedstawić historię Stowarzyszenia świętych Mikołajów, które po zmianie adresu korespondencji z wersji listownej na meilową narzekali na brak listów do św. Mikołaja, tym samym zajęcia. Dodatkowo w internecie, jak twierdził jeden z Mikołajów nie było żadnej wzmianki o Bożym Narodzeniu. Na ratunek przyszły jednak aniołki, które przyniosły zagubione listy od dzieci. Dzięki temu Mikołaje miały pełne ręce roboty, a Boże Narodzenie odbędzie się. Ta humorystyczna przygoda niesamowicie podobała się, aktorzy z estrady otrzymali za swój występ gromkie brawa. Na koniec nie mogło zabraknąć podziękowań dla osób, które wspomogły naszą placówkę fundując nagrody dla laureatów.  Pani Dyrektor dziękując za ogromne wsparcie sponsorów oraz udział zgromadzonej publiki w przedświątecznej imprezie zaprosiła na II część projektu, który odbędzie się w najbliższą sobotę 21 grudnia 2013 w godzinach 15.00 – 19.00. Więcej informacji o Kiermaszu znajdziesz TU.

Miejski Ośrodek Kultury w Sochaczewie jako Organizator konkursu na „Najpiękniejszą ozdobę bożonarodzeniową”, pragnie podziękować serdecznie fundatorom nagród, bez których nie udałoby się nam zorganizować tego przedsięwzięcia:

-       Posłowi na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej – Maciejowi Małeckiemu

-       Staroście Powiatu Sochaczewskiego – Tadeuszowi Korysiowi

-       Burmistrzowi Miasta Sochaczew – Piotrowi Osieckiemu

-       Radnemu Sejmiku Województwa Mazowieckiego – Adamowi Orlińskiemu

-       Wójtowi Gminy Sochaczew – Mirosławowi Orlińskiemu

-       Wójtowi Gminy Teresin – Markowi Olechowskiemu

-       Wójtowi Gminy Nowa Sucha – Maciejowi Mońce

-       Wójtowi Gminy Brochów – Andrzejowi Fijołkowi

-       Wójtowi Gminy Iłów – Romanowi Kujawie

-       Salonowi KOMPIT – Piotrowi Janusz

oraz

-      firmie MARS Polska, dzięki której żadne dziecko tego dnia nie wyszło z naszej placówki z pustymi rękoma.

Mamy nadzieję, że w przyszłych edycjach konkursów świątecznej rywalizacji będzie się również cieszyła tak dużym zainteresowaniem i bogactwem fantastycznych dekoracji, z których każda to maleńkie dzieło sztuki, wypracowane przez uczniów, pod baczną opieką pomocnych i twórczych nauczycieli.

 

 Żaneta Zielińska

A A A
18.12.2013
godz.11:58
 
kontakt