przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
146838 odwiedzin

Zespół taneczny "ABSTRAKT"

A A A

ZESPÓŁ TANECZNY

 

Instruktorzy - Celina Osiecka i Monika Osiecka - Jaworska

Miejski Ośrodek Kultury, ul. Chopina 101

 

Zespół powstał w 1991r. w Sochaczewie. Założycielem była p. Celina Osiecka.  Na początku swojej działalności nosił nazwę „Astry". Od wielu lat zespół jest członkiem Polskiej Federacji Tańca oraz  International Federation of Modern Dance Sport.  „ABSTRAKT " jest grupą taneczną, w której na co dzień trenuje ok. 200 tancerzy w wieku od 4 do 21 lat pod okiem dwóch instruktorek p. Celiny Osieckiej i p. Moniki Osieckiej-Jaworskiej. Zespół prowadzi edukację taneczną obejmującą różne techniki i style disco dance, disco Freestyle,  hip hop, jazz, modern, contemporary  dance oraz taniec klasyczny. W 2011 roku „ABSTRAKT" obchodził  20-lecie swojego istnienia.
            
Główną częścią działalności zespołu jest uczestnictwo w licznych festiwalach, przeglądach,  zawodach i mistrzostwach. „ABSTRAKT" tańczył na scenach największych polskich sal min.: Sali Kongresowej w Warszawie i wrocławskiej Orbicie. Kilkakrotnie był zapraszany na Feryjne Otwarte Spotkania Taneczne organizowane przez SCEK, gdzie brał udział wielu spektaklach reżyserowanych przez p. Cezarego Domagałę. Tancerze mieli również możliwość prezentowania swoich umiejętności za granicą w Anglii, na Ukrainie, na Słowacji, w  Czechach, na Węgrzech i w Niemczech.

Tradycją zespołu jest organizowanie co roku koncertów przedstawiających całoroczną pracę grupy.

Od 2004 roku „ABSTRAKT" jest pomysłodawcą i organizatorem Otwartego Ogólnopolskiego Konkursu Tańca Nowoczesnego o Puchar Burmistrza Sochaczewa. Zawody te każdego roku gromadzą wiele zespołów z czołówki krajowej.

„ABSTRAKT" od w wielu lat zdobywa liczne nagrody na ogólnopolskich i międzynarodowych przeglądach tańca oraz na zawodach rangi mistrzowskiej lub pucharowej, zespół jest wielokrotnym Mistrzem Polski i Świata w tańcach solowych, duetach, mini formacjach i formacjach.
kontakt