przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
146837 odwiedzin

Sochaczewska Orkiestra Kameralna "Camerata Mazovia"

A A A

Sochaczewska Orkiestra Kameralna CAMERATA MAZOVIA

Miejski Ośrodek Kultury, ul 15 Sierpnia 83

Orkiestra kameralna „Camerata Mazovia” działa od stycznia 2004 r. w Sochaczewie.
Kierownikiem artystycznym i dyrygentem jest Artur Komorowski – kontrabasista, aranżer, muzyk koncertujący w Polsce i zagranicą, pedagog.

Zespół tworzy 16 artystów-muzyków, połączonych wspólną pasją – miłością do muzyki i chęcią wspólnego grania. Orkiestra gra w kameralnym, odeonowym składzie: instrumenty smyczkowe, dęte, klawiszowe i perkusyjne. Taki skład pozwala na wykonywanie różnorodnego repertuaru - od muzyki klasycznej, poprzez sakralną i filmową, aż po muzykę rozrywkową i taneczną. W repertuarze orkiestry znajdują się utwory J. S. Bacha, W. A. Mozarta, G. Rossiniego, J. Straussa, a także G. Gershwina, E. Griega, L. Bernsteina, A. Piazzoli, S. Rahmaninoffa oraz orkiestrowe interpretacje dzieł F. Chopina.

Od 2006 roku orkiestra współpracuje z solistami Teatru Wielkiego w Łodzi. Współpraca ta zaowocowała rozszerzeniem repertuaru orkiestry o utwory operowe, operetkowe oraz musicalowe. Orkiestra uczestniczyła w wielu koncertach z towarzyszeniem znanych polskich artystów takich jak Anna Jeremus, Krzysztof Marciniak, Romuald Spychalski, Rafał Songan, Wiesław Bednarek. 

 

kontakt