przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
146838 odwiedzin

MALI KRÓLOWIE SOCHACZEWA - konkurs plastyczny dla dzieci

A A A

KONKURS PLASTYCZNY DLA DZIECI

„Mali królowie Sochaczewa”

na 25 - lecie Samorządu Miejskiego w Sochaczewie

 

Organizatorem konkursu jest Urząd Miejski w Sochaczewie przy współpracy Miejskiego Ośrodka Kultury w Sochaczewie (pomysłodawca).

 

Konkurs został ogłoszony, by  m.in. zainteresować dzieci i młodzież działalnością samorządu miejskiego na podstawie fragmentów powieści  Janusza Korczaka „Król Maciuś I” oraz historią Sochaczewa z okazji Dni Sochaczewa 2015 oraz 25-lecia Samorządu Miejskiego w Sochaczewie. Równie ważnym założeniem jest rozwijanie wyobraźni wśród dzieci i młodzieży, wyrażanie emocji, wrażeń związanych z wybranym utworem - za pomocą  wypowiedzi  plastycznych, oraz stworzenie interesującej wystawy prac i prezentacja twórczości w galerii Urzędu Miejskiego w Sochaczewie.

 

Król Maciuś pierwszy to powieść Janusza Korczaka, która opowiada o problemach dzieci z punktu widzenia władzy… Dzieci mają za zadanie po zapoznaniu się z historią Króla Maciusia wyobrazić sobie, że są małymi królami naszego miasta. Jakie pragnienia mają mali królowie? Czy chcieliby, żeby król Maciuś I pobudował nowe place zabaw? A może pragnęliby parku linowego lub więcej wolnego w szkole. A może chcieliby, żeby każde dziecko miało swojego psa i potrafiło zagrać w nogę?

 

Do uczestnictwa w konkursie zapraszamy dzieci z przedszkoli od lat 3, szkół podstawowych oraz młodzież gimnazjalną (do III klasy) z terenu miasta Sochaczewa.

Warunki uczestnictwa oraz pozostałe informacje przeczytaj pobierając pełną wersję REGULAMINU

 

ZAPRASZAMY

 


kontakt